ΠΡΟΣΟΧΗ! ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟΝ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟ (ΟΠΑΠ)!

Δύο πολύ σημαντικές βελτιώσεις που γίνονται στη λειτουργία των παιχνιδιών στοιχημάτων είναι η αλλαγή του «απώτερου χρόνου στοιχηματισμού» και η αλλαγή του κανονισμού της «διακοπής αγώνα». Τώρα οι παίκτες θα έχουν τη δυνατότητα να καταθέτουν τα στοιχήματά τους μέχρι και το τελευταίο λεπτό πριν την έναρξη ενός αγώνα. Καταργείται δηλαδή το όριο των 10 λεπτών που ίσχυε έως σήμερα ως «απώτερος χρόνος στοιχηματισμού». Αυτό φυσικά σημαίνει ότι οι παίκτες που επιλέγουν να στοιχηματίσουν π.χ. δύο λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα θα έχουν και λιγότερο χρόνο (2 λεπτά) στη διάθεσή τους για ακύρωση των στοιχημάτων τους (δηλαδή τον υπολειπόμενο χρόνο μέχρι την έναρξη του αγώνα). Με τον ίδιο τρόπο, ένας παίκτης που επιλέγει να στοιχηματίσει ένα λεπτό πριν την έναρξη του αγώνα δεν θα έχει την δυνατότητα να κάνει ακύρωση του δελτίου του. Αλλαγή γίνεται επίσης και σε ότι αφορά τις διακοπές των αγώνων. Τώρα πλέον όταν ένας αγώνας ποδοσφαίρου διακόπτεται μετά την έναρξη του Β' ημιχρόνου, θα ισχύει το μέχρι εκείνη τη στιγμή διαμορφωθέν αποτέλεσμα. Για τους αγώνες που διακόπτονται μέχρι και το ημίχρονο θα εξακολουθήσει να ισχύει η επιστροφή των στοιχημάτων (απόδοση μονάδα), εκτός του στοιχήματος Over/Under. To στοίχημα αυτό επηρεάζεται ως εξής: Αν έχει επιλεγεί ότι στον αγώνα θα σημειωθούν περισσότερα από 2,5 τέρματα (Over) και ο αγώνας διακοπεί στο A' ημίχρονο ενώ έχουν σημειωθεί πάνω από 2 τέρματα (π.χ. 2-1, 3-0 κλπ.), τότε η επιλογή αυτή κερδίζει, ενώ αντίστοιχα η επιλoγή «Under» χάνει.